Kadromuz

Boğaziçiliden Birebir:Home+ Kadromuz
Mehmet GünbekMatematik Öğretmeni
Lise öğrenimini Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2001 yılı Y-ÖSS sıralamasında Türkiye 154. sü olarak Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Bölümü’ne girdi.
Mezuniyetinden sonra özel bir kolejde ilköğretim öğrencileri ile birlikte TÜBİTAK Matematik Olimpiyatları çalışmalarında bulundu. Bu çalışmalar neticesinde olimpiyat takımı olarak 1 Altın, 2 Gümüş ve 1 Bronz madalya başarılarını elde etti.
2008 yılında aynı lise ve üniversiteden mezun arkadaşları ile Bakırköy’ de Boğaziçililer Dershanesi’ ni kurdu. Bu kurumda yüzlerce öğrencinin üniversite sınavlarına ve liselere giriş sınavları hazırlığında görev aldı. Hala bu kurumda matematik öğretmenliği görevini sürdürmektedir. Ek olarak 15 yılı aşkın bir süredir özel ders vermektedir.
Kişisel gelişime önem veren Mehmet Günbek 2012 yılında öğrencilerini sınav performanslarını artırabilmek için Hızlı Okuma eğitimci eğitimi ve 5-11 yaş arası öğrencilerine Matematiği sevdirebilmek için “Mental Aritmetik Eğitimciliği” eğitimini alarak Etiler’ de arkadaşları ile Boğaziçililer Etüt Eğitim Merkezi’ ni kurdu. Bu kurumda gerek lise gerek ilköğretim öğrencilerine matematiği ve okumayı sevdirmeye çalışıyor.
2014 yılına İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Hukuk eğitimi almaya başlayan Mehmet öğretmen, hala aktif olarak öğrenim sürecinden kopmamıştır.
• 1996-2000 Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi
• 2001-2007 Boğaziçi Üniversitesi-Matematik Öğretmenliği
• 2007-2008 Gökkuşağı Koleji
• 2008-… Boğaziçililer Dershanesi- Kurucu, Matematik Öğretmenliği
İsmail HEKİMOĞLUFizik Öğretmeni
Lise öğrenimini Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2000 yılı Y-ÖSS sıralamasında Türkiye 497. si olarak Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik Öğretmenliği Bölümü’ne girdi.
Mezuniyetinden sonra İstanbul Bakırköy’de kendine ait etüt eğitim merkezini açtı.
2008 yılında aynı lise ve üniversiteden mezun arkadaşları ile Bakırköy’ de Boğaziçililer Dershanesi’ ni kurdu. Bu kurumda yüzlerce öğrencinin üniversite sınavlarına ve liselere giriş sınavları hazırlığında görev aldı. Hala bu kurumda fizik öğretmenliği görevini sürdürmektedir. Ek olarak 15 yılı aşkın bir süredir özel ders vermektedir.
Kişisel gelişime önem veren İsmail Hekimoğlu 2012 yılında öğrencilerinin sınav performanslarını artırabilmek için Hızlı Okuma eğitimci eğitimi ve Mega Hafıza Teknikleri eğitimini alarak gerek lise gerek ilköğretim öğrencilerine fiziği ve okumayı sevdirmeye çalışmaktadır.
2017 yılına İstanbul Beykent Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği eğitimi almaya başlayan İsmail öğretmen, hala aktif olarak öğrenim sürecinden kopmamıştır.
• 1996-2000 Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi
• 2000-2006 Boğaziçi Üniversitesi-Fizik Öğretmenliği
• 2006-2008 Özel İstanbul Boğaziçi Etüt Eğitim Merkezi, Kurucu, Fizik Öğretmenliği
• 2008-… Boğaziçililer Dershanesi- Kurucu, Fizik Öğretmenliği

Metin PARLAKMatematik/Geometri Öğretmeni
Lise öğrenimini Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2000 yılı Y-ÖSS sıralamasında Türkiye 701. si olarak Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik Öğretmenliği Bölümü’ne girdi.
Mezuniyetini takiben askerlik görevini ifa edip, özel bir kolejde 2 yıl çalışmıştır. Fiziğin yanı sıra matematik ve geometri dersleri de veren hocamız 2009 yılından beri aralıksız olarak Boğaziçililer Özel Öğretim Kurumunda çalışmaktadır.
Kişisel eğitim-öğretim hayatından da kopmayan Metin hocamız Yıldız T.Ü’nde Elektrik Mühendisliğinden mezun olmuştur.

• 1996-2000 Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi
• 2001-2007 Boğaziçi Üniversitesi-Fizik Öğretmenliği
• 2007-2009 Kolej Fizik Öğretmenliği
• 2010-… Boğaziçililer Dershanesi- Geometri Öğretmenliği

Duygu YILMAZTürkçe Öğretmeni
1992 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Küçükçekmece’de tamamladı.2011 yılında lisans eğitimine başladığı İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü 2015 yılında onur öğrencisi olarak bitirdi.2014-2015 eğitim- öğretim döneminde İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon Sertifikasını aldı. 2014 yılından itibaren özel kurumlarda etüt öğretmenliği yapan ve özel dersler veren Duygu Yılmaz,2015 yılında mezun olduğu ortaokulda Türkçe öğretmeni olarak görev aldı.2017-2018 eğitim –öğretim yılından itibaren Bakırköy Boğaziçililer Özel Öğretim Kursunda Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak çalışmaktadır. Eğitim felsefesini; öğrenmeyi ve öğretmeyi seven, çağdaş, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ulusal ve evrensel değerler çerçevesinde; sosyal ve toplumsal duyarlılığı gelişmiş, sanata ve spora ilgi duyan, eleştiren; kendine güvenen, sorgulayan ve dil bilinci geliştirmeyi hedefleyen bireyler yetiştirmek olarak tanımlamaktadır. Öğretmenlik mesleğinin yanı sıra görme engelli insanlarımız için kitap seslendirme projelerinde de yer almaktadır.
Erhan KAAN
Mesleğine aşık , tarihi seven, öğrencilerine de tarihi sevdirmeye çalışan bir öğretmen olarak bilinir. Fatih Vatan Lisesini bitirdikten sonra lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi ‘nde tamamlandı.Ardından İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisansını bitirdi..9 yıllık dershane hayatının ardından 2013 KPSS de Türkiye 99. su olmuştur. Öğretmenlik hayatı boyunca konu anlatımlı Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi ders kitabı , Ygs Tarih Ders Notları ile Ygs-Lys-Teog Tarih denemelerini yazmıştır.Öğrencilerine daha iyi rehberlik yapabilmek amacıyla 2009 da “Öğrenci Koçluğu “ eğitimini almıştır.Halen özel bir üniversitede Öğretim görevlisi olarak İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerini okutmaktadır.
• 2004-2006 Bakırköy Ted Dershanesi
• 2006-2009 Bakırköy Bil Dershanesi
• 2009-2013 Bakırköy Sınav Dershanesi
• 2014-2015 Pangaaltı Lisesi
• 2015- … Bahçeşehir Final Dershanesi
İbrahim ÖLÇEN
1982 yılı Şanlıurfa doğumlu olan hocamız ilköğretim ve lise öğrenimini Şanlıurfa da tamamlamıştır. Ankara DTCF’de Coğrafya bölümü, Elazığ Fırat üniversitesinde Coğrafya öğretmenliğini okuyup lisan eğitimini tamamlayıp, İstanbul üniversitesi Eğitim fakültesinde yüksek lisansını yapmıştır. 2000 yılından itibaren çeşitli dershanelerde öğretmenlik yapıp bu dershanelerde Coğrafya zümre başkanlığı görevini icra etmiştir.. İki soru bankası hazırlamıştır. 4 yıldır İstanbul’un köklü okullarından birinde öğretmen olarak görevine devam etmektedir. Okul dışında çeşitli seviyelerde öğrencilerin özel ders ile eksiklerini kapatmak için özverili bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir. Öğretmeniz evli ve dünya tatlısı da bir çocuğu vardır.