Mehmet GünbekMatematik Öğretmeni
Lise öğrenimini Çapa Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladıktan sonra 2001 yılı Y-ÖSS sıralamasında Türkiye 154. sü olarak Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Bölümüne girdi.
Mezuniyetinden sonra özel bir kolejde ilköğretim öğrencileri ile birlikte TÜBİTAK Matematik Olimpiyatları çalışmalarında bulundu. Bu çalışmalar neticesinde olimpiyat takımı olarak 1 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya elde etti.
2008 yılında aynı lise ve üniversiteden mezun arkadaşları ile Bakırköy’de Boğaziçililer Dershanesini kurdu. Bu kurumda yüzlerce öğrencinin üniversite ve liselere giriş sınavları hazırlığında görev aldı. Hâlâ bu kurumda matematik öğretmenliği görevini sürdürmektedir. Ek olarak 20 yılı aşkın bir süredir özel ders vermektedir.
Kişisel gelişime önem veren Mehmet Günbek 2012 yılında öğrencilerinin sınav performanslarını artırabilmek için “Hızlı Okuma Eğitimci Eğitimi” ve 5-11 yaş arası öğrencilerine matematiği sevdirebilmek için “Mental Aritmetik Eğitimciliği” eğitimlerini alarak Etiler’de arkadaşları ile Boğaziçililer Etüt Eğitim Merkezini kurdu. Bu kurumda gerek lise gerek ilköğretim öğrencilerine matematiği ve okumayı sevdirmeye çalışıyor.
2014 yılına İstanbul Ticaret Üniversitesinde hukuk eğitimi almaya başlayan Mehmet Öğretmen, 2018 yılında 3,00 ortalamayla mezun olmuştur.
• 1996-2000 Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi
• 2001-2007 Boğaziçi Üniversitesi-Matematik Öğretmenliği
• 2007-2008 Gökkuşağı Koleji
• 2008-… Boğaziçililer Dershanesi- Kurucu, Matematik Öğretmenliği
mehmet günbek
İsmail HEKİMOĞLUFizik Öğretmeni
Lise öğrenimini Çapa Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladıktan sonra 2000 yılı Y-ÖSS sıralamasında Türkiye 497. si olarak Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik Öğretmenliği Bölümüne girdi.
Mezuniyetinden sonra İstanbul Bakırköy’de kendine ait etüt eğitim merkezini açtı.
2008 yılında aynı lise ve üniversiteden mezun arkadaşları ile Bakırköy’de Boğaziçililer Dershanesini kurdu. Bu kurumda yüzlerce öğrencinin üniversite sınavlarına ve liselere giriş sınavları hazırlığında görev aldı. Hâlâ bu kurumda fizik öğretmenliği görevini sürdürmektedir. Ek olarak 15 yılı aşkın bir süredir özel ders vermektedir.
Kişisel gelişime önem veren İsmail Hekimoğlu 2012 yılında öğrencilerinin sınav performanslarını artırabilmek için “Hızlı Okuma Eğitimci Eğitimi” ve “Mega Hafıza Teknikleri” eğitimlerini alarak gerek lise gerek ilköğretim öğrencilerine fiziği ve okumayı sevdirmeye çalışmaktadır.
2017 yılına İstanbul Beykent Üniversitesinde İnşaat Mühendisliği eğitimi almaya başlayan İsmail Öğretmen, 2021 yılında bu bölümden mezun olmuştur.
• 1996-2000 Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi
• 2000-2006 Boğaziçi Üniversitesi-Fizik Öğretmenliği
• 2006-2008 Özel İstanbul Boğaziçi Etüt Eğitim Merkezi-Kurucu, Fizik Öğretmenliği
• 2008-… Boğaziçililer Dershanesi-Kurucu, Fizik Öğretmenliği
Metin PARLAKMatematik/Geometri Öğretmeni
Lise öğrenimini Çapa Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladıktan sonra 2000 yılı Y-ÖSS sıralamasında Türkiye 701. si olarak Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik Öğretmenliği Bölümüne girdi.
Mezuniyetini takiben askerlik görevinden sonra özel bir kolejde 2 yıl çalışmıştı. Fiziğin yanı sıra matematik ve geometri dersleri de veren hocamız 2009 yılından beri aralıksız olarak Boğaziçililer Özel Öğretim Kurumunda çalışmaktadır.
Kişisel eğitim-öğretim hayatından da kopmayan Metin Hoca’mız YTÜ’de Elektrik Mühendisliğinden mezun olmuştur.
• 1996-2000 Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi
• 2001-2007 Boğaziçi Üniversitesi-Fizik Öğretmenliği
• 2007-2009 Kolej Fizik Öğretmenliği
• 2010-… Boğaziçililer Dershanesi- Geometri Öğretmenliği
Nur GervanTürk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
Çapa Anadolu Öğretmen Lisesinden mezun olduktan sonra 2000 yılı üniversite giriş sınavında merkezi yerleştirmede 263. sıradan Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne başladı. Mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümünde yüksek lisans yaptıktan sonra İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde doktora öğrenimine devam etti. 2013 yılı üniversite giriş sınavında Türkiye genelinde 47. sıralamayla İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesinde Türkçe Öğretmenliği Bölümüne başladı. 2017 yılı üniversite yerleştirme sınavında Türkiye genelinde 11. sıralamayla Marmara Üniversitesi İlahiyat Bölümüne başladı. 2014 yılında Yeditepe Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimi aldı. 2005 yılından itibaren dershane ve özel okul sahasında Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Üniversite hazırlık, KPSS, ÖABT, Osmanlıca öğretmenliği; piyasanın bilindik yayın kuruluşlarında soru yazarlığı, çevirmenlik, eğitim koçluğu alanlarında çalıştı.
Nur Gervan