The College Board’s Advanced Placement Program® ( AP ® ) (Kolej Kurulunun İleri Yerleştirme Programı® ( AP® ) ) ile öğrenciler, lise öğrenimini sürdürürken üniversite düzeyinde çalışmalar yapabilmektedir.. Bu programda açılan otuzdan fazla ders sayesinde öğrenciler, akademik olarak üniversite öğrenimine hazır olduklarını gösterme şansı elde ederler. Bununla beraber başarılı oldukları derslerden muaf olmaya hak kazanırlar.

Program dahilindeki her ders; benzer bir kolej programına göre modellenmiş olup Advanced Placement programının, kolej ve üniversitenin standartlarında olduğunun göstergesidir. İdealist öğretmenlerimiz yetenekli lise öğrencilerini üniversitede ihtiyaçları olacak bilgi seviyesine ulaştırabilmek için özveri ile destek olacaktır.

Her bir AP dersi için kolej ve üniversite yönetimi tarafından geliştirilen ve değerlendirilen bir sınav bulunmaktadır. AP sınavları öğrencilerin bilgi seviyelerini göstermeleri bakımından Advanced Placement tecrübesinin en önemli kısmını oluşturur. Amerika Birleşik Devleti’ndeki ve altmıştan fazla ülkedeki 4 yıllık kolej ve üniversitelerin birçoğu AP’yi tanımakta ve AP’de başarılı olunan derslerden öğrencileri muaf saymaktadır. Binden fazla üniversite ve kolejin kabul aşamasında öğrenciye birçok avantaj sağlayan bu program hakkında detaylı bilgi almak için www.collegeboard.org/apcreditpolicy sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Advanced Placement sınavlarında başarılı olmak AP kursunun başarı ile tamamlanmasından daha önemli sonuçlar içerir. Aynı zamanda kolej veya üniversitede de başarılı olmanın bir anahtarıdır. Araştırmalar göstermiştir ki AP sınavlarında 3 veya daha yüksek not alan öğrenciler Advanced Placement almayan akranlarına göre kolej veya üniversitede daha büyük bir akademik başarı göstermektedir.

Diğer Advanced Placement çalışmaları hakkında bilgi için www.collegeboard.org sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

İletişim