Özel ders artan rekabetçi ortamda öğrencilerin çeşitli sebeplerden dolayı almak durumunda kaldığı özel bir eğitim-öğretim hizmetidir.  Ders alma nedenlerini kısaca belirtmek gerekirse;

Özel derslerin işlevleri

Öğrenciler,  genelde okulda veya özel öğretim kurumundaki kalabalık sınıf ortamında eğitim-öğretim görmektedirler. Öğrenciler, bu kalabalık sınıf ortamında anlayamadığı konuları yalnız başlarına halletmeye çalıştıklarında bu iş için oldukça uzun vakit ayırmak zorunda kalmaktadırlar. YGS ve LYS öğrencilerin tüm lise eğitimleri boyunca gördükleri konuları kapsadığı için, bu kısıtlı zamanda bu konuları tek başlarına çalışmaları için yeterli zamanları olmayabilir. Bu sebep öğrencilerin özel ders almalarında en önemli neden olarak gösterilir. Özel ders alan öğrencilerimizin öncelikle öğretmeninden beklentisi kendisine hız kazandırmasıdır.

Bunun yanı sıra, öğrencilerin bu zorlu sınav maratonunda soru bankaları çözmeleri, bu soruların kontrolünün yapılıp yapılamayan ve yanlış yapılan soruların bir uzman eşliğinde çözülmesi hayati önem taşımaktadır. Bizce bir soru bankası çözmenin amacı, çözülemeyen soruların hangileri olduğunu belirlemektir; çözebildiğin soruların hangileri olduğunu görmek değil. Dolayısıyla, öğrencinin çözemediği soruların belirlenip bir uzman eşliğinde çözülmesi hem öğrencinin eksik öğrendiği bir konu olup olmadığını tespiti hem de daha önce hiç çözmediği bir soru tipinin tespiti açısından oldukça önemlidir. Unutmamak gerekir ki Ygs, Lys, Kpss gibi zamanla yarışılan sınavlarda soru tiplerinin daha önceden çözülmüş olması, sınav esnasında öğrenciye oldukça fayda sağlamaktadır.

İşte, özel ders almak bu durumlarda öğrenciye hem vakit hem de net kazandırmaktadır. Tavsiyemiz bu derslerin düzenli aralıklarla, uzman kişilerden alınmasıdır. Unutulmaması gerekir ki daha önce yeterli başarı ve tecrübeyi sağlayamamış kişilerden özel ders almak geri dönüşü olmayan bir zaman ve enerji kaybına yol açacaktır.Bizler yılların tecrübesi ile bu açığı doldurmak amacıyla yola çıktık ve www.xn--zelders-80a.org sitesini kurduk. Bünyemizdeki öğretmenlerimizi de tam da sizin ihtiyaçlarınıza uygun olarak seçtik ve kadromuzu oluşturduk. Unutmayalım ki başarı için önemli olan doğru kişi, doğru çalışma ve emeği birleştirebilmektir. Eğer emek vermeyi göze alabiliyorsanız onun dışında başarı için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi biz size sağlıyoruz.

Saygılarımızla,