Boğaziçililer Özel Öğretim Kurumu 2008’den beri İstanbul Bakırköy’de üniversite hazırlık faaliyetlerinde ( TYT-AYT ) bulunmaktadır. Etüt eğitim merkezi olarak başladığı eğitim- öğretim faaliyetlerine dershane ve daha sonrasında özel öğretim kursu olarak devam etmektedir. Nitelikli öğretmen kadrosu, dolgun ders saatleri, sınıf derslerine ek olarak verdiği birebir dersler, sınıfa özgü danışmanlık hizmetleri, az kişilik sınıf mevcudu ( 12 kişilik) ve ders çalışma kamplarıyla ile TYT ve AYT hazırlık sürecinde öğrencilere en faydalı eğitimi vermeyi amaçlamaktadır.
Adından da anlaşılacağı üzere kurucuları Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olan kurumda az öğrenciye çok ilgi düsturu ilke edinilmiştir. Sınıfta az öğrenci bulunması, öğrencilerin 1-1 alabilmesi ve yoğun TYT-AYT kampları bu ilke doğrultusunda belirlenmiştir.
Ayrıca öğrencilere verilen haftalık ders çalışma programı sayesinden öğrenci her hafta danışmanı tarafından kontrol edilmekte ve yönlendirilmektedir.
Ticari bir kurum olmasına rağmen ticari kazancı ikinci planda tutup öğrenci kazanmayı birinci planda tutmaktadır. Bu sayede de kurumumuzdan mezun öğrenciler bizi tavsiye etmekte ve arkadaşlarını bize yönlendirmektedir. Kurumumuz asla süslü hayallerle öğrencileri kandırmayıp, onların yapabileceği en iyi dereceyi yapmasına yardımcı olmaktadır. Siz öğrencilerimize tavsiyemiz bu süreçte sürekli ve sistemli bir şekilde çalışmanızdır. Hepinize başarılar dileriz.