Bilindiği üzere üniversite sınavına ( YKS )  hazırlık süreci oldukça zorlu bir mücadeledir. Üniversite sınavına ( YKS ) hazırlık, çok çalışmak kadar düzenli ve doğru planlanmış çalışmayı gerektiren bir süreçtir. Sınava yönelik hazırlığın 12. sınıfa sığdırılmaya çalışılması doğru bir planlama olmadığı gibi öğrencinin kendini eksik gördüğü konuların ve derslerin üzerine daha fazla eğilmesi için gerekli olan zaman ihtiyacını karşılamayacaktır. Birçok konuyu barındıran dört yıllık lise müfredatını yalnızca 12. sınıfta çalışarak sınava hazır hale gelme düşüncesi konuya gerçekçi bir bakış olmayacaktır. Bunlar göz önünde bulundurulduğunda üniversite sınav hazırlığının daha erken bir dönemde başlaması alınacak sonuç açısından çok daha faydalı olacaktır. 11. sınıfta başlanacak sınav hazırlığının alanında uzman kişilerin gözetiminde hem sınav hazırlığındaki öğrencinin çalışma ve planlamayı öğrenmesi, disiplinini oluşturması hem de eksik konularının takibi ve bu anlamda eksikliklerinin giderilmesi açısından ihtiyacı olan bütün desteğin sağlanmasıyla öğrencinin hazırlık sürecini başarıyla tamamlaması sağlanacaktır. Öncelikle öğrencinin eksik konuları tespit edilirse çok daha hızlı bir şekilde yol kat edilir. Bir diğer etken de evde yapılacak ödevlerin belirlenerek öğrencinin düzenli ders çalışma disiplini kazanmasıdır. Alanında uzman öğretmenler tarafından verilen eğitimde, öğrenci kafasına takılan tüm soru işaretlerine yanıt bulabilecek ve doğru planlamayla düzenli ders çalışma yetisi kazandırılacaktır.

Bu kesintisiz program çerçevesinde 11. sınıf öğrencileri geleceği için sağlam bir temel atmış olur. 11. sınıf programları sayesinde öğrenci, hem sınav müfredatına dahil olan konulara hakim olur hem okul eğitiminin tekrarı niteliğini de taşıdığından dolayı okul sınav programına hazırlanmış olur. 11.sınıf programı sayesinde öğrenciler ders konularına hakim ve çalışma alışkanlığı edinmiş şekilde yola çıkmış sayılır. Konular tekrar edildiği için öğrencinin eğitim sürecinde kesinti olmaksızın bir ilerleme kaydedilmiş olur.

Bu süreçte 11. sınıflar için üniversiteye hazırlık kurs programı sosyal mesafe dikkate alınarak oluşturulan sınıflarda alanında uzman öğretmenler tarafından verilmektedir. Haftalık olarak öğrenciye özel çalışma programı verilir. Öğrenciler kursta öğretmenleri tarafından özveri ile takip edilir ve birebir özel ders sistemiyle eksiklerin tamamlanması sağlanır. Bu sistemle işleyen butik dershane bünyesinde öğrenciler sınava en iyi şekilde hazırlanmış olur.