Boğaziçililerin kuruluş hikayesi üniversite yıllarında arkadaşlar arasında kurulan butik dershane hayallerine dayanır. Kurucuların üniversiteden mezun olmasının ardından Boğaziçililer Özel Öğretim Kurumu eğitim-öğretim faaliyetlerine 2007-2008 eğitim-öğretim yılında etüt eğitim merkezi olarak başladı. Daha sonra gelen yoğun talepler üzerine 2008-2009 eğitim-öğretim yılında dershaneye dönüşmüş ve aynı kalitede Bakırköy’de butik dershane olarak hizmet vermeye devam etmiştir. Butik dershane olarak hizmet vermeyi tercih etmemizin sebebi az öğrenciye yoğun ilgi vermek istememizdir.
Bizler, öğrencilerimize bir eğitim öğretim yılı boyunca ( 3 haftalık yaz kampı programı ile birlikte) 684 saatlik sınıf dersi ve 90 saatlik 1-1 dersi ancak butik dershane sistemi ile verebileceğimize inandığımız için butik dershaneciliği tercih ettik. Maksimum 10 kişilik sınıflar dizayn etmemiz de öğretmenin dersteki tüm ilgisini olabildiğince az öğrenciye verebilmesi içindir. Bu durumda peki neden daha az kişiden oluşan mesela 4 kişilik sınıflar dizayn etmedik? Çünkü 4 kişilik dizayn sınıf ortamında ziyade özel ders grubu gibi olduğundan öğrencide rekabet duygusunu köreltiyor. Rekabet ise sıralama sınavı olan TYT-AYT de olmaz ise olmaz bir unsurdur.
Bu niteliklerin yanı sıra sınıfa atanan danışman öğretmen sene başında öğrencisi ile yaptığı toplantıda onun hedeflerini öğrendikten sonra her hafta öğrencilerine soru çözme programı verir ve haftanın belli bir günü bütün soruları kontrol eder. Öğrencisinin çözmediği her test başına da 1,5 Tl ceza keser. Deneyimlerimiz bize program vermediğimiz ve kontrol etmediğiniz öğrencilerinin yorucu TYT-AYT maratonunda kaybolabildiğini gösterdi. Bu sebepten öğrencilerimizi devamlı takip ederiz. Ayrıca yıl boyunca yaptığımız 32 adet (16 Tyt – 16 Ayt) deneme de bu takip isteğinin bir ürünüdür.
Son olarak da sınıfa giren öğretmenlerimiz kendisini ispatlamış isimlerden oluşur. Alanına hakim, pedagojik formasyon eğitimini almış, deneyimli öğretmenlerimiz öğrencilerimize bilgi birikimlerini aktarır. Kadromuzun birçoğu Boğaziçi Üniversitesinden mezun olmuş, üniversite sınavında derece yapmış, akademik kariyeri başarılarla dolu öğretmenlerden oluşur. Öğretmenlerimiz bu tecrübelerini öğrencilerimize özverili bir şekilde aktarırlar. Kadromuza linkten daha ayrıntılı olarak bakabilirsiniz.
Bilmenizi isteriz ki 12 yıldır ilk kurulduğu zamanki heyecan ve hırs ile öğrencilerimizi sınavlara hazırlamaya devam ediyoruz. Sizlerin de teveccühü ile Bakırköy’de aynı yerimizde eğitim kalitemizden ödün vermeden önümüzdeki yıllarda da eğitim-öğretim hayatımıza devam edeceğiz. Adres bilgi için link.